JOGA

Joga yra fizinių pratimų ir psichinių praktikų sistema, atsiradusi senovės Indijoje. Tai tiesiog savęs pažinimo būdas, kuris prasideda kūno tobulinimu, o baigiasi dvasios tobulinimu. Pirmieji jogai Indijoje buvo apsišvietę mistikai, kuriems labiausiai rūpėjo mirtingo žmogaus kūno ir nemirtingos dvasios ryšys. Ilgus amžius jie tyrė įvairius atsipalaidavimo, susikaupimo ir mąstymo metodus, ieškojo įvairių kvėpavimo tipų, fizinių ir protinių pratybų, tinkamo maisto, kūno pozų įtakos sąmonės būklei. Galiausiai jie susistemino savo ieškojimų rezultatus ir pavadino visa tai jogos mokymu.

Žodis "joga" sanskrito kalboje reiškia "ryšį, susijungimą". Toks pavadinimas pasirinktas todėl, kad jogos tikslas - mirtingo žmogaus dvasios susiliejimas su amžina pasauline dvasia, harmonija, o taip pat individualios sąmonės susivienijimas su kosmine sąmone. Indui joga - tai filosofija, mokymas, menas ir gyvenimo būdas. Kas gali praktikuoti jogą? - kiekvienas nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, tikėjimo. Jei turite nusiskundimų dėl sveikatos, prieš pradedant asanų praktikas, vertėtų pasitarti su gydytoju.

Ar Joga yra religija?

Ne,Joga yra filosofija, išsilaikiusi penkis tūkstančius metų, nors, dėl savo šaknų, joga siejama su Indų tikėjimu, tačiau ji neturi jokių sąsajų su nei viena religija. Joga stiprina ir tobulina ją praktikuojančiųjų žmonių tikėjimą, nesvarbu kokiai religijai jie priklauso. Net jeigu jūs nesate religingas žmogus, jūs vistiek galite užsiimti joga.

Joga yra mokslas,menas ir gyvenimo būdas, joga ne religinė, bet dvasinė praktika; Jogos filosofijos yra universalios ir gali būti pritaikytos bet kokiai religijai.

Faktai apie Joga

Joga yra tūkstančių metų senumo. Indo slėnio civilizacijos akmens raižiniai, vaizduojantys Jogos Asanas, datuojami 5000m.pr.Kr.
• Joga rytuose prasidėjo kaip dvasinė filosofija, besispecializuojanti meditacijoje, tačiau vakaruose ji dažnai suprantama kaip fiziniai pratimai.
• Jogos nereikėtų maišyti su Pilates, Pilates labiau akcentuoja fizinį nei dvasinį buvį.
• Joga gali užsiimti bet kas, norintis geresnės sveikatos.
• Jogą galite pradėti būdami bet kokio amžiaus.
• Vakaruose mokslas Jogą tiria jau beveik 50 metų ir tyrimai atskleidžia fizinę ir psichologinę Jogos naudą.

agneta_yoga_meditacija
agneta_yoga_meditacija

Kuom Joga naudinga sveikatai?

Daugiau energijos ir mažiau streso Joga turi nesuskaičiuojamą poveikį mūsų sveikatai: viena vertus, asanos, meditacija ir pranajama kovoja su stresu. Praktikos metu stimuliuojama parasimpatinė nervų sistema – smegenų dalis, atsakinga už atsipalaidavimą. Tai slopina streso hormono kortizolio išsiskyrimą, todėl galite atsipalaiduoti ir jūsų kūnas gali atsinaujinti. Tai taip pat padeda kovoti su ligų, tokių kaip diabetas ar aukštas kraujospūdis, simptomais. Joga taip pat turi prevencinį poveikį, kai kalbama apie stresą: kiekvienas, kuris reguliariai praktikuojasi, yra susipažinęs su sąmoningu kvėpavimu – svarbia aktyvaus atsipalaidavimo priemone ūmiose stresinėse situacijose. Taigi niekas jūsų taip lengvai nenuliūdina. Daugelis asanų harmonizuoja endokrinines liaukas ir taip reguliuoja hormonų pusiausvyrą. Pavyzdžiui, joga palaiko skydliaukės veiklą – ji gali dar geriau apsaugoti mūsų organizmą nuo toksinų. Joga gali užkirsti kelią organų gedimams, tokiems kaip stiprus nervingumas ar nemiga. Tuo pačiu joga stiprina širdį, skatina kraujotaką ir didina mūsų gebėjimą susikaupti. Tai susiję su kvėpavimu, kuris praktikoje vaidina svarbų vaidmenį: sąmoningas kvėpavimas pumpuoja daugiau kraujo į kraujotaką, taigi ir deguonies, o tai gali padidinti mūsų smegenų veiklą. Jūsų protas jaučiasi aiškesnis ir tinkamesnis, o apskritai turite daugiau energijos.

Psichologinis jogos poveikis: atsipalaidavęs, laimingas ir pasitikintis savimi. Joga taip pat daro įtaką jūsų gyvenimui už kilimėlio ribų. Jei pamokoje jums ne kartą bus liepiama iš tikrųjų suvokti savo kūną ir jo poreikius, gerbti savo esamą būklę nevertinant, šis požiūris ilgainiui pasikeis teigiamai visam likusiam gyvenimui. Daugelis žmonių teigia, kad po jogos viskas atrodo geriau ir jie jaučiasi optimistiški bei kupini energijos. Šį nuotaiką gerinantį jogos poveikį tikriausiai galima būtų sieti su judėjimo džiaugsmu, priimančiu kontaktu su savo kūnu, streso mažinimu ir teigiama nuotaika jogos metu.

agneta_yoga
agneta_yoga
agneta_yoga
agneta_yoga
agneta_yoga
agneta_yoga